Hervormd Huizen
Home
Info

Agenda
Aktiviteiten en bijeenkomsten

Evangelisatie en Zending
HEZC
Agenda HEZC
Vacatures HEZC
Missionair kringwerk
Oriëntatiecursus
Folder Oriëntatiecursus
Ontmoetingskring
Groeikring
Boekhandel "De Echo"
Werkgroep voor de Zending
Onze zendingswerkers
Zendingswerkers gezocht

Jeugd
Hervormde Jeugdraad
Verenigingen en clubs
Jongerenwerker
Kinderpagina

Verenigingen
HGVV
Aangesloten verenigingen

Welzijn en zorg
Hulpverlening
Thuiszorg
Maatschappelijk werk
Mantelzorg
Particuliere Zorg
Amaris Voor Anker
Diaconie allerlei
Diaconale Welzijns C'ie

Kerkelijk centrum 't Visnet
Zalencentrum 't Visnet

Documentatie
Huwelijk en samenwonen
KernKatern
Liturgische Formulieren
Groei onderwerpen
Kerkbladarchief

Historie
Geschiedenis Oude kerk
Foto's Oude kerk
Lijst van predikanten
De reformatie in Huizen
Aantekeningen Jacob Prins

Diversen
Media
Kerkradio
Huisstijl
Uitzendingen Radio 6fm
Openstelling Oude kerk

 
Huidige pad:
/ invisible / KK 09-03 / Column vergezicht /

Column vergezicht
De ‘Caribbean Mercy’

Hartelijke groeten van de ‘Caribbean Mercy’, beste thuisgemeente. Een paar weken geleden is het schip aangekomen in Dangriga (ook wel Stann Creek genoemd) in Belize. We liggen aan een dok dat korter is dan het schip: het steekt aan beide kanten uit. Belize is een klein land in Midden-Amerika met Guatemala en Mexico als buurlanden. Het heeft maar 200.000 inwoners en is een voormalig Britse kolonie. De voertaal is Engels en de tweede taal is Spaans. Op ongeveer tien minuten autorijden ligt het dorp Dangriga, dat onder andere bestaat uit een aantal kleine winkels. De meeste huizen zijn op palen gebouwd en de mensen wonen zo een paar voet van de grond, zodat ongedierte en regen hen niet teveel overlast bezorgen.

 

De medische afdeling aan boord is begonnen met het doen van oogoperaties, voornamelijk het verwijderen van staar. Aan de wal is een tandheelkundige post opgezet en tevens een oogkliniek. Het gezondheidszorgteam ziet mensen voor controle en geeft medicijnen uit, alsmede medisch advies en zorg. Het orthopedische chirurgenteam werkt samen met de plaatselijke chirurgen in het ziekenhuis.

 

Het accent van de evangelisatieteams is verschoven van groepsevangelisatie naar één-op-één evangelisatie. De dienst aan dek was de eerste twee weken nadat we waren aangekomen vooral bezig met het lossen van de hulpgoederen. Nu dat klaar is, wordt het onderhoud van het schip weer vervolgd en dat betekent bikken en verven.

 

God heeft ons allen op een plaats geroepen. Soms kunnen we ons afvragen: ‘zijn we wel nuttig waar we werken? Ik wil zo veel meer doen!’ Maar God heeft voor alles en iedereen een plan, op Zijn tijd. Soms zijn we niet op een plaats geroepen zodat wij het leven van  andere mensen kunnen aanraken, maar zodat God in ons kan werken. Ter bemoediging.

 

Marceline Goedegebuure


 
Kerkdiensten
Wekelijkse kerkdiensten
Kerkdiensten beluisteren

Oude Kerk
Wijkinformatie

Nieuwe Kerk
Wijkinformatie

Zenderkerk
Wijkinformatie

Meentkerk
Wijkinformatie

Heel de gemeente
Bovenwijks werk
Kalender

Algemene informatie
Leiding van de gemeente
Adressen
Predikanten
Visie Hervormde gemeente
Centrale Beleids Commissie
Kerkrentmeesters
Diaconie
Ledenadministratie
Kerkelijke regelingen

Orgels kerkgebouwen
Oude kerk
Nieuwe kerk
Zenderkerk
Meentkerk

Foto's
Oude kerk
Nieuwe kerk
Zenderkerk
Meentkerk
't Visnet
Workshop bezoekdames
Sportevenement 4 juni 2010
Startweekend 2011
Bazaar 2011

Links
Kerken
Kerkelijke organisaties
Jongeren
Plaatselijke Koren
Christelijke (start)pagina's
Dagbladen
Hulporganisaties
Welzijn en zorg
Psalmen en liederen
Bijbel en belijdenisgeschriften
Politieke partijen
Chr. internet radiozenders
Christelijke scholen


©2006 ASP4all